Yükleniyor

BURSA DOĞU ATIKSU ARITMA TESİSİ BÜYÜYOR

BURSA DOĞU ATIKSU ARITMA TESİSİ BÜYÜYOR

2002 yılından buyana atıksu, içmesuyu, koku arıtma, terfi merkezleri, mekanik ekipman imalatları ve anahtar teslimi elektrik işleri konularında çözüm üreten ASM Arıtma, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (Buski) tarafından ihale edilen, “Doğu Atıksı Arıtma Tesisi 3 Adet Çökeltim Havuzu Ve 1 Adet Çamur Tankı İnşaatı İle Revizyon İşleri” işini kazanmış ve 03.12.2014 tarihinde imzalamıştır.

16.12.2014 tarihinde BUSKİ yetkilileri ve ASM Arıtma yetkililerinin bir araya gelmesiyle yer teslimi alınmış olup tesiste incelemelerde bulunulmuştur.  ASM Arıtma ekibi olarak sekiz yetkili ve BUSKİ yetkilileriyle yerinde yapılan incelemeler sonrasında ortak hedef, kaliteyi bir kademe daha yukarı taşıyarak Bursa ya önemli bir yatırımın daha kazandırılmasıdır.

iş kapsamında, 250.000 m² lik alana kurulu ve 1.5 milyon eşdeğer nüfusa sahip BUSKİ’nin gözde atıksu arıtma tesisi 3 adet yeni çöktürme havuzu, 1 adet yeni çamur tankı, ilave çamur susuzlaştırma ekipmanları, inşaat revizyon işleri, mekanik ve elektrik işleriyle daha yoğun ihtiyaca karşılık verebilecek şekilde rehabilite edilecektir.

ASM Arıtma Sistemleri Genel Müdürü Atilla Aktürk ve BUSKİ Atıksu Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Devrim İzgi başkanlığında, firma ve idare yetkililerin belirlediği takvimde projeye başlangıç verilmiştir.

Firmamız ve BUSKİ için önemli bu yatırımın hayırlı olmasını diliyoruz.