Yükleniyor

Bayburt Atıksu Arıtma Tesisi Temeli Atıldı !

Bayburt Atıksu Arıtma Tesisi Temeli Atıldı !

2013 yılı içerisinde ihale edilen ve İnşaat, Mekanik, Elektrik ve İşletme İşleri ASM Arıtma tarafından yapılacak olan Bayburt Atıksu Arıtma Tesisinin Temel Atma Töreni yapıldı.

Arıtma tesisi alanı içerisinde yapılan törene, Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer, Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kızılaslan, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Su ve Kanal İşleri Müdürü Abdulvahap Silsüpür, İller Bankası Proje Müdürü Şükrü Aslan, Akova İnşaat Genel Müdürü İsmail Akova, ASM Arıtma Sistemleri Genel Müdürü Atilla Aktürk yanı sıra bölge insanı, ulusal ve yerel basın yayın organları katılmıştır.

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş,  "Bu çalışma güzel ve şirin Bayburt’umuzun yaşanılabilir temiz bir şehir olması noktasında en önemli adımdır. Bilindiği üzere kanalizasyonlar Çoruh nehrine akıyordu ve Çoruh’un kirliliği etrafa yayılıyordu. Temiz bir Çoruh ve güzel bir Bayburt’u inşallah hep birlikte göreceğiz. Burada emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Emeği geçecek olanlara da şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah bu tesis Bayburt’umuza hayırlı olur" ifadelerine yer verirken ;

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, altyapı çalışmaları bitinceye dek hoşgörülü olmalarını isteyerek “Zordu zoru başardık, Bayburt’umuza hayırlı olsun.” ifadelerine yer vermiş,

Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer ise, "Özellikle kanalizasyon ve su çalışmaları insanları çok rahatsız eder ama o şehir için olmazsa olmazdır, belki de en önceliklidir. Çok büyük bir yükün altına girdi. Hepimizin desteğiyle inşallah bu yükün altından kalkacak. Vatandaşlarımızın da en azından 1 yıl sabırlı olması lazım. Hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde açıklamalarda bulunmuşlardır.

Yüzseksen gün gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan Atıksu Arıtma Tesisinin, ülkemize, bölge insanımıza ve Bayburt'a hayırlı olmasını diliyoruz.

Açılışı izlemek için lütfen tıklayınız

Basından haberler;

Milliyet Gazetesi 

Bayburt Medya

Bayburt Postası

Bayburt Sıla