Yükleniyor

Cebeci Atıksu Arıtma Tesisi Açıldı

Cebeci Atıksu Arıtma Tesisi Açıldı

Cebeci Atıksu Arıtma Tesisi, 16 Kasım 2013 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn İbrahim KARAOSMANOĞLU, İSU Genel Müdürü Sn İlhan BAYRAM, Kandıra Belediye Başkanı Sn Cengiz KAN, Şirketimiz Genel Müdürü Sn Atilla AKTÜRK ve bölge halkının yoğun katılımları ile açıldı.

KARAOSMANOĞLU, “Göreve geldiğimizde Kandıra’da birikmiş dağ gibi problemler olduğunu bunları bir bir çözdüklerini ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu “Kandıramızın kalitesini yaşam standardını iyileştirdik.  Kandıra’nın bütün kanalizasyonu Namazgah Deresi’ne akıyordu. Yaz aylarında oralarda kokudan durulmuyordu. Şimdi tertemiz Kandıramıza yakışır bir şekilde. Kandıra’da tüm altyapı çalışmalarını tamamladık”dedİ.

BAYRAM, “Yaptığımız bütün yatırımlardaki amacımız vatandaşlarımızı mutlu etmektir. Kandıra’nın da bir turizm bölgesi olduğunu unutmadan buraya gelen bütün insanların her türlü teknolojiyi kullanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu tesisi 2 yıl önce en ileri arıtma teknolojileri kullanarak projelendirdik ve 2 yılda tamamladık. Buradaki suları biyolojik arıtmadan geçirerek içinde hiç bakteri kalmadığını tespit ettikten sonra bahçe sulamasına vereceğiz” şeklinde konuştu.

Tüm Yalçın Yapı Ltd. Şti ve ASM Arıtma Sistemleri çalışanlarına teşekkürler.